Eleganckie fryzury damskie

Fryzury kobiece dzielą się na trzy główne typy – fryzury długie, fryzury półdługie oraz fryzury krótkie.

1)       Fryzury długie są świetnym rozwiązaniem dla pań, które posiadają piękne, gęste, lśniące, włosy. Powszechnie przyjmuje się, że długie włosy noszą małe dziewczynki, nastolatki oraz młode kobiety. Taka zasada jest spowodowana głównie za sprawą czynnika kulturowego, ponieważ w dawnych czasach tradycyjnie kobieta zamężna musiała obciąć włosy. Jednak kultura nie jest jedynym powodem, dla którego panie w starszym wieku nie preferują długich fryzur. Spowodowane jest to faktem, iż z biegiem czasu nasze włosy również się starzeją, a długie włosy nie wyglądają atrakcyjnie, jeśli są zniszczone.

2)       Fryzury półdługie są doskonałe dla pań w każdym wieku. Dlatego są najczęściej spotykanym typem fryzury damskiej. Włosy półdługie są wygodne w utrzymaniu. Długość włosów do ramion jest idealna dla pań, które powiadają problemy z włosami – mają włosy przetłuszczające się lub suche. Fryzura półdługa nie obciąża zbytnio cebulek włosów, dlatego dłużej pozostają świeże. Również włosy rzadkie oraz suche można w przypadku fryzury półdługiej wymodelować w ten sposób, aby zwiększyły one swą objętość.

3)       Fryzury krótkie – obecnie bardzo modne stały się krótkie fryzury kobiece. Bardzo do dobrze pasują do pań w każdym wieku, jednakże najbardziej polecane są dla kobiet starszych. Krótkie fryzury są świetne dla kobiet o  bardzo rzadkich i słabych włosach, gdyż częste ścinanie wzmacnia strukturę włosa. Są one z jednej strony wygodne, zwłaszcza w lecie, kiedy temperatura jest wysoka, ale z drugiej strony wymagają dużo zabiegów pielęgnacyjnych oraz codziennego modelowania.